Pre získanie cenovej ponuky nás kontaktujte

Prejsť na navigáciu

3. Zrkadlové fólie

2. Tradičné zrkadlové fólie – ekonomická séria

          Tradičná solárna séria zahŕňa ekonomické solárne fólie, ktoré kombinujú vysokú redukciu tepla s rýchlou ná- vratnosťou investície pri využívaní neutrálnych, tónovaných alebo reflexných vlastností. Prvé 3M Silver fólie boli používané už pri zrode tohto priemyslu a odvtedy spoločnosť 3M vylepšila a rozšírila radu tradičných solárnych fólií. Snaží sa pomáhať zákazníkom v rámci celého sveta riešiť ich problémy a výzvy.

 protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení

Fólia zabraňuje nežiaducim pohľadom do priestorov cez deň. Žiaľ v nočných hodinách sa zrkadlenie otočí za svetlom. To znamená, že ak v prípade noci zasvietite v byte, zrkadlenie sa otočí smerom ku svetlu a tým vytvorí zrkadlo vo vnútri. Alternatívou sú žalúzie alebo montáž exteriérovej lampy, ktorá bude nasvecovať fóliu a tým sa vytvorí požadované zrkadlo.

 

Premena obchodného domu BILLA pomocou solárnej zrkadlovej fólie od ABARTstyle

 

 image2(3) protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PRED nalepením protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PRED nalepením   protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - v hornej časti bez fólie, v spodnej časti s fóliou  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - v hornej časti bez fólie, v spodnej časti s fóliou  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - v hornej časti bez fólie, v spodnej časti s fóliou  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení  protislnečné zrkadlove folie od abartstyle - PO nalepení

   

 Ako funguje solárna fólia?

solar_control2


Výhody produktov tradičnej solárnej série

  • Vynikajúce odrážanie tepla zabezpečuje úsporu energie a zvýšený komfort
  • Udržiavanie chladu elimináciou nadmerného tepla v teplejších mesiacoch
  • Zníženie blednutia a ochrana zariadenia a nábytku
  • Komplexná záruka 3M výrobcu
  • Zníženie oslnenia a inej nepohody pre oči
  • Zvýšenie osobnej bezpečnosti pred lietajúcimi črepinami zo skla
    •  

RE15_SIARL_pred1
 
Rozdiel medzi nenalepeným oknom (obr.1) a nalepeným oknom (obr.2)

 

 

 

Existuje interiérová a exteriérová aplikácia. Aký je medzi nimi rozdiel?

          Jednou z nich je exteriérová aplikácia, ktorou dosiahneme maximálny účinok. Pri nalepení fólií je prvou vrstvou zrkadlová zložka, ktorá hneď odvráti slnečné lúče. Tým sa predíde zbytočnému prehrievaniu sklenej tabule. Nevýhodou je nižšia životnosť materiálu, ale je to podmienené výberom fólie. Aplikácia je ovplyvnená poveternostnými vplyvmi ako vietor, dážď, prílišné teplo a chlad. Pri aplikácii nesmie teplota klesnúť pod 10°C v noci.

          Druhou variantnou je aplikácia z interiéru. Výhodou aplikácie je vyššia životnosť fólie, ktorá sa pohybuje od 10 a viac rokov. Pred aplikáciou je dôležite zvážiť výber fólie z dôvodu nadmerného stresu na sklenenú tabulu. Máme prístroje pomocou ktorých vieme vypracovať stresovú analýzu skla. Pomocou vypracovaných informácií vyberieme správnu fóliu. Samozrejme problémom môže byť aj výrobná chyba skla, naštrbenie hrany, ktoré sa môže skrývať pod rámom okna. Po aplikácii môže dôjsť k prasknutiu skla. Správny výber fólie ovplyvňujú aj ďalšie faktory ako tienenie, vonkajšie žalúzie a dilatácia stavby.

Rýchla cenová ponuka tu